Hakkımızda

Oden Yapı Taah. İnş. Tur. Gıd. Tar. Hay. Pet. Ürün. San. Ve  Tic.   Ltd. Şti. mühendislik ve müteahhitlik hizmetleri kapsamında 2004 yılında faaliyetlerine başlamıştır.


Benimsediği kalite politikası çerçevesinde, kuruluşundan günümüze üstlendiği tüm mühendislik ve taahhütlük işlerinde, güncel inşaat teknolojisini çok yakından takip ederek, üst düzey kaliteye ulaşmayı öncelikli hedef edinmiştir.

Kurucusu olan İnşaat Mühendisi Mehmet Ünal DEDEOĞLU’ nun mesleki deneyimlerinden de faydalanan şirketimiz, kamu yararını ön planda tutan, profesyonel, ilkeli ve yenilikçi hizmeti güvenle sunmaya devam edecektir.Taahhüt projelerinde çok önemli deneyimlere sahip olan kurucumuz, birçok Okul , Konut, Kanalizasyon ve Yol inşaatlarında Şantiye Şefliği MNG Bodrum Resort Otel İnşaatında Teknik Uygulama Sorumluluğu, Ankara Hastanesi Acil Servis İnşaatı ve Kemer Meder Resort Otel İnşaatında Proje Müdürlükleri yapmıştır.

Oden Yapı; Amasya Merzifon Adalet Sarayı ile başladığı taahhüt işlerine, birçok adalet sarayı, spor kompleksi ve lojmanları, hava limanı teknik blok ve kule inşaatı gibi farklı mimari ve uzmanlık gerektiren projeleri eksiksiz teslim etmekten öğünç duymaktadır.Oden Yapı,'nın hedefi daima ileriye bakarak ve sürekli gelişerek en iyiye ulaşmaktır.

Misyon

Ana ilkelerimize bağlı kalarak, kaynaklarımızın verimli dağılımı ile iş ortaklarımıza sunduğumuz değeri artırmak ve faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalardaki toplumların ve çalışanlarımızın uzun vadeli refahını artırmak.

Vizyon

Uzmanlaşılmış faaliyet alanlarından oluşan iş portföyüne odaklanarak, alanında öncü ve gerçek anlamda global bir firma olmak.

Ana İlkelerimiz

 •  Kalite, tutarlılık ve profesyonel mükemmellik

 • Çalışanlarımıza saygı ve güvenliklerinin temini

 • Çevreye saygı ve koruma

 • Yüksek etik standartlar

Sağlık Güvenlik Çevre Politikası

ODEN YAPI tüm şirket faaliyetlerinde, bulunduğu çevre ile uyumlu çalışmayı ve iş çevresini korumayı temel ilke edinmiştir. Şirketimiz İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini tüm faliyetleri sırasında birinci öncelikli olarak ele almaktan gurur duymaktadır. Tüm çalışanlarımızdan kendi faaliyetlerini sürdürürken, işçi sağlığı ve iş güvenliği gereklerine uymaları, çevreyi, mal ve mülkiyeti korumaları beklenmektedir. Bu beklenti ODEN YAPI projelerinde görevli ODEN YAPI yöneticilerinin, çalışanların yanı sıra, işveren personeli, taşeron ve tedarikçilerimizin tümünüde kapsamaktadır.

ODEN YAPI'nın yürütmekte olduğu inşaat ve taahhüt işlerinde Sağlık - Güvenlik - Çevre politikası olarak;

 • Sağlık-Güvelik-Çevre konularında ilgili mevzuata uymayı,
 • Çevresel etki ve Sağlık-Güvenlik risklerini en aza indiren önlemleri alarak çalışma ortamlarını güvenli hale getirmeyi,
 • Çalışanlarını ve çalışmalarından etkilenen kişileri yaralanmalardan ve işe bağlı hastalanmalardan korumayı,
 • Doğal kaynakları etkin kullanarak atıkları en aza indirmeyi ve kirliliği önlemeyi,
 • Sürdürülebilir gelişme hedefyle, yatırımlarımızda Sağlık-Güvenlik-Çevre performansını iyileştiren teknolojileri uygulamayı,
 • Projelerinde yer alan kişi ve alt yüklenicilerle işbirlikteliği içerisinde eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmayı,
 • Sağlık-Güvenlik-Çevre performansını sürdürülebilir kılmak amacıyla kurmuş olduğu yönetim sistemlerini sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir.